Pazartesi , Aralık 17 2018
Yeni Yazılar
Buradasınız: Anasayfa - Cilt Bakımı - Kırmızı Noktalardan Nasıl Kurtulunur
Kırmızı Noktalardan Nasıl Kurtulunur

Kırmızı Noktalardan Nasıl Kurtulunur

Vücudunuzda veya yüzünüzde kırmızı noktalar varsa, tehlikeli değildir ve endişelenmenize gerek yoktur. Pek çok kırmızı noktadan kurtulmak istenmesinin nedeni temiz bir cilde sahip olmaktır .

Bu yazımızda , doğal tedavi yöntemlerini ve kırmızı noktaları nasıl yok edeceğimizi ve kırmızı noktaların neler olduğunu ve niçin ortaya çıktığını göreceğiz.  Bu makalede dermatolojide hangi tedavilerin mevcut olduğunu görecek ve günlük hayatta cilt bakımı hakkında bilgi edineceksiniz.

Kırmızı nokta neye benzer?

2 mm büyüklüğünde dairesel ve küçük kırmızı noktalardır Kırmızı nokta genellikle göğüs, boyun ve kollarda görülür.

Kırmızı noktalar neden çıkar ?

Kızarıklık genellikle cilt yaşlanmasından kaynaklandığı için , çoğunlukla yaşlılarda bulunur. Aynı zamanda cilt yaşlanmasının dışında hassas beyaz tenli bir cilt üzerinde de görülür.

Cilt kılcal damarlar şiştiğinde veya güneş ışığına aşırı maruz kaldığında kırmızı nokta ortaya çıkar.

Kırmızı noktadan nasıl kurtulurum?

Birçok insan küçük lekeleri kolayca kapatıcı fondöten ile saklar. Daha kalıcı bir çözüm istiyorsanız, dermatoloğunuzda çeşitli tedaviler mevcuttur. Bir doktora danışmalı ve hangi yöntemlerin uygun olduğunu öğrenmelisiniz.

  • Cerrahi : Eğer büyük ve derin kırmızı lekeleriniz varsa, ameliyat gerekli olabilir. Deri kesilir, kırmızı nokta çıkarılır ve cilt tekrar kapatılır. Ameliyat yöntemi seçiyorsanız, ağrı çekersiniz ve  ve yara izi kalabilir.
  • Lazer prosedürü: Bu yöntem en hızlı, ağrısız yöntemdir.
  • Soğuk Çözümü : Bu terapi balmumu dondurulmuş bir şekilde ciltte kullanılır. Diğer prosedürlerden daha pahalıdır ve bir uzman tarafından yapılması gerekiyor.
Yukarıdaki prosedürlerden birini denemeden önce, ağrı veya rahatsızlık duymadan, maliyetlerden kurtulmak  için bazı doğal bitkisel tedavileri kullanabilirsiniz.

Hint yağı

Hint yağı kullanırken, pamuk ve cerrahi bant da hazırlanmalıdır.

Pamuklu çubuk, hint yağı üzerine batırılır, kırmızı noktaya yerleştirilir ve daha sonra cerrahi bir bant ile cilt üzerine sabitlenir. Her hafta yeni pamukla uygulamanız gerekir.

Sarımsak

Sarımsak son derece etkilidir, siğilleri ortadan kaldırdığı iyi bilinmektedir. Sarımsak sadece siğilleri değil, aynı zamanda ciltteki kızarıklığı da etkiler. Taze sarımsak, kırmızı noktaya cerrahi bir bantla sabitlenir. Sabah kalkınca ve yatmadan önce bir kez olmak üzere, günde iki kez taze sarımsak ile uygulamak gerekir.

Çiğ sarımsak yemek ya da sarımsak yağı kapsülleri almak da kırmızı noktaların yok olmasında yararlıdır.

Yeşil Elmalar

3 hafta boyunca günde üç kez taze elma suyu uygulayın. Bu terapi uzun uygulanması gerekir ama etkilidir.

Cilt bakımı

Kırmızı noktaları önlemek istiyorsanız ,hassas ciltler için cilt bakımı daha kapsamlı yapılmalıdır.

  • Güneş ışığına uzun süre maruz kalmamak gerekir.  Yazın veya gündüz 12: 00-14: 00 arasında daha dikkatli olmalısınız. Güneş kremini her gün uygulayın ve cilt gün boyunca mümkün olduğunca korum altında olmalıdır.
  • Her 15 haftada bir kez uygun ürünü kullanarak deri yüzeyinin soyularak yenilenmesini deneyebilirsiniz.
  • Genellikle sebzeleri cildi besleme ve nemlendirmek için kullanın .
  • Cilde temas eden kıyafetler doğal üretilmiş kıyafetler olmalıdır.
  • Cildinize parlaklık eklemek için günlük olarak sebze, meyve yenmelidir.
  • Cilt sağlığını ve kan dolaşımını iyileştirmek için mümkün olduğunca soğuk uygulayın. Çok yüksek hava sıcaklıkları, cildin elastikiyetini azaltır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>