Pazartesi , Aralık 17 2018
Yeni Yazılar
Buradasınız: Anasayfa - Cilt Bakımı - Boynunuzu İnceltmek İçin 4 İpucu
Boynunuzu İnceltmek İçin 4 İpucu

Boynunuzu İnceltmek İçin 4 İpucu

Kalın boyun güzel değildir, kalın boyun aynı zamanda yaşınızdan daha yaşlı görünmenizi sağlayan bir faktördür. Boyunu inceltmek zor olduğu için birçok kadın ameliyat yöntemine gitmektedir. Ancak sarkık boynunuz varsa ince göstermek için neler  yapılacağını okuyalım!

Sarkık Çeneleri Pürüzsüz Yapmak

“Sarkık çene en göze çarpan yerdedir?” Temelde çene altındaki kaslar yaşlandıkça sarkma olur. Ciltte nem ve esneklik olmaması, cildin sarkmaya başladığı ve cildin etkilediği anlamına gelir. Bununla birlikte, burada belirteceğimiz  yöntemleri denersenizboynunuzu ince hale getirebilirsiniz. Nasıl yapılacağını öğrenelim!

1. Sağlık

Sağlıklı olmak görünüşü etkiler. Bu nedenle toksinlerin salınmasına yardımcı olmak için gıda ve vitaminlerin ve cildin elastikiyetini etkileyen mineralleri tüketmek önemlidir. Sağlıklı doğal meyve suları şağıdaki gibi yapılabilir.

1. Elmalar ve Meyve Suyu:  Toksinleri serbest bırakan ve sıvı tutulmasını önleyen lezzetli, besleyici bir meyve suyu. Yemekten önce bir bardak meyve suyu içerseniz, sindirime yardımcı olur ve size dolgunluk verir. Cilt için de iyidir. Mükemmel bir doğal antidottur.

2. Kavun Suyu:  Bu en iyi meyve sularından biridir. Kavun cilt tonunu yeniden canlandırmaya yardımcı olur ve alt çenede istenmeyen yağ birikimini önler. 1 bardak su ve kavun suyunu içmek iyidir. Lezzetli ve sağlıklı meyve sularındandır.

3. Nane:  Bu antioksidan, temizleyici ve cildi yenilemek için mükemmeldir. Nane çayı vücudumuzda aktif oksijene karşı savaşmak için uygun miktarda antioksidan içerir. Ayrıca, sıvı tutulmasını ve toksinlerin salınmasını önlemeye yardımcı olur. 

2. Esneklik için E vitamini

Cilt elastikiyeti için çok miktarda E vitamini almanız önerilir. Daha yeşil yapraklı sebzeler ya da kahverengi pirinç, yenilebilir buğday yağı, buğday, soya, fındık ve elmalar yerseniz, daha fazla E vitamini alımı sağlamış olursunuz. Eğer sağlığınız için vitamin alımınızı arttırmak istiyorsanız, mutlaka doktorunuzla konuşun.

3. Maske

Buğday tohumu yağından yapılan maskeler, sarkık çeneleri esnek hale getirmenin yararlı bir yoludur. Buğday cilt tonunu geliştiren ve çene hattının derisini elastik hale getiren bir çok E vitamini içerir. Çene ve boynunda bir buğday maskesi deneyelim. Etkisini azar azar görebilirsiniz. Bazen basit bir yöntem pahalı bir kremden daha iyidir.

Yatmadan önce, yuvarlak pamuklu kumaş kullanarak boynunuza buğday tohumu yağıyla masaj yapın. Boyundan çene hattına yukarı doğru masaj yaptın, 10-15 dakika masaj yapın. Bu basit yöntemi sık sık yapın!

4. Çene kaslarınızı güçlendirmek için egzersiz

Bu basit egzersiz, daha genç görünmenizi sağlar. Boyun bölgesinin cildi kaslara bağlanır , bu yüzden bu kasları hareket ettirirseniz, cildiniz doğal olarak hareket edecektir . Önemli olan, aşağıdaki gibi egzersiz  yapmanızdır:

  • İlk alıştırma basittir:  dili damağanıza doğru hareket ettirin ve saat yönünde bir çember çizin. Bu sırada belinizi doğru bir şekilde gerdirin ve ağzınızı kapalı tutun. Bu egzersiz çeneyi hedefler.Bunu günde üç kez tekrar edebilirsiniz.
  • Oleooooo, bu ünlülerin yaptığı konuşma hareketi de önemli ve eğlencelidir. Ağzını büyük hareket ettirerek bu sesli harfleri söyleyin. Yüksek sesle yapmak zorunda değilsiniz, sadece boynunuz için ağzınızla ses çıkarıyormuş gibi yapabilirsiniz. Günde 10 kez tekrarlayın. Ünlü harfler  egzersiz için mükemmel bir yoldur.
  • Gülme alıştırmaları yapın. Boyun kaslarınızı zorlayarak mümkün olduğu kadar gülmeye çalışın. 10 kez tekrarlayın.  Bu egzersize sürekli devam etmek önemlidir.

Umarım şimdiye kadar anlatılmış olduğumuz ipuçları size yardımcı olmuştur!

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>